O czym warto pamiętać wybierając się na wycieczkę po górach oraz jakie przedmioty trzeba ze sobą mieć?

Jest pewne śliczne miasto w naszym kraju, które jest położone w woj. dolnośląskim. Miasto to usytuowane jest w pięknej dolinie rzeki Kamiennej. W okolicy moglibyśmy chodzić po Karkonoszach i górach Izerskich.
Mimo małej ilości mieszkańców (6464 tys.), miasto to zajmuje dosyć dużą powierzchnię.


Miasto, o jakim mówimy to Szklarska Poręba. W Polsce mało jest obszarów, które tak bardzo sprzyjają wypoczynkowi. Jest w tamtym miejscu cisza, krajobrazy zmieniające się wspólnie z porą roku lub dnia, szum czyściutkich krystalicznie potoków i wodospadów, to wszystko bardzo kojąco wpływa na ludzką naturę. Miasto to jest jednym z najbardziej znaczących skupisk zimowych sportów w naszych Sudetach. W Jakuszycach śnieżny puch utrzymuje się do późnej wiosny. Biegowe szlaki zaspokoją tak wyczynowców jak i amatorów. Rowerem również można by pojeździć po Szklarskiej Porębie. Coraz więcej odwiedzających na wycieczkę w góry oprócz szczoteczki do zębów, biorą także górski rower. Są tu drogi rowerowe o różnorodnej trudności. Są wzbudzające przerażenie strome zjazdy oraz łagodne trasy stworzone dla rodzin z dziećmi.


samochód
Twórca: Geoff Livingston
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Spacerując po górach należałoby pamiętać o nasmarowaniu cery kremem do opalania. Poczas wędrówki po górach nawet nie poczujemy jak bardzo słońce grzeje i działa na naszą skórę. Wiemy wszyscy, że aura w górach jest niezwykle zmienna. Z tego też powodu, choć świeci piękne słońce, zaraz mógłby nadejść deszcz oraz burza. Zatem należałoby na bieżąco kontrolować pogodę oraz w razie czego wziąć ze sobą kurtkę przeciwdeszczową, dobre buty i pokrowiec na plecak. Ważne jest także, żeby ciężar plecaka przenieść na biodra oraz odciążyć kręgosłup.
Jeżeli planujemy długo chodzić po górach z ciężkim plecakiem, należałoby zabrać ze sobą kijki do nordic walkingu. Dzięki wędrówce z kijkami odciążymy kręgosłup oraz kolana. Ułatwią one nam chodzenie po kamienistych ścieżkach oraz dopomogą utrzymać równowagę.
2018-02-27 09:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.