Zakątki rzadko odwiedzane przez turystów

Istnieją rejony w Polsce sporadycznie zwiedzane przez podróżników. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się wiele interesujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich zespoły pałacowe i dworskie, z zasady otoczone parkami i obiektami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, oraz mnogie, z reguły zepsute i obecnie już nieużytkowane cmentarze ewangelickie. Amatorom przeszłości warto polecić praktycznie dziewicze, przez co również rzadko zwiedzane ruiny dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące relikt najstarszej ocalonej budowli świeckiej na obszarze powiatu bełchatowskiego.


podróże
Zainspirowane przez: pixabay.com
Nad rzekami Widawką, Rakówka i ich dopływami stoją jeszcze, nieliczne już obecnie, drewniane i murowane młyny wodne. Na obszarze Dobiecina, wsi graniczącej od wschodu z Bełchatowem, zachowały się pozostałości dużego zespołu pałacowego, na które składają się oficyna, obiekty gospodarcze, ogromny spichlerz, resztki parku, oraz ozdobna brama z częściowo ocalonym ogrodzeniem.

Obecnie niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/) odnośnie tej kwestii, ale jeżeli chcesz takie poznać, to po prostu kliknij ten link!

Entuzjastom aktywnego odpoczynku polecić należy odpoczynek nad zbiornikami wodnymi, gdzie do dyspozycji są pokoje Bełchatów. Jest także dobrze rozwinięta baza hotelarsko gastronomiczna - polecamy. Ośrodek stwarza świetne warunki do rozwoju wszelkich form rekreacji, w tym różnych form turystyki czynnej i sportów wodnych. Czas wolny jest możliwość spędzać na kajakach, rowerach wodnych, łódkach i żaglówkach, jest w tym miejscu również wypożyczalnia sprzętu wodnego. W rejonie wioski Słok, nieopodal Bełchatowa zaistniał w latach siedemdziesiątych sztuczny zbiornik retencyjny o przestrzeni 75 hektarów.


[MG=1503/54f8667cae550___flickr_16078272694.jpgNad brzegiem zbiornika znajduje się zespół wypoczynkowy. Można w tym miejscu dodatkowo skorzystać z wytwornego hotelu, domków kempingowych, istnieją także pokoje Bełchatów. Obszary leśne obfite w grzyby, a także istnienie sporych rodzajów ryb w zbiorniku wodnym, tworzą wspaniałe warunki na eskapady i grzybobrania. Malownicze położenie terytoriów i dobry kształt pobocznych dróg o niskim natężeniu ruchu aut to idealne miejsce wycieczek rowerowych przynoszących sposobność aktywnego i zdrowego wypoczynku. Sprawdź oceny:
2022-05-04 15:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.