Czego trzeba skosztować będąc w miasteczku Larnaka na urlopie?

Jest to miasteczko położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Jest położone ono przy Morzu Śródziemnym oraz Słonym Jeziorze. Jest trzecim pod względem wielkości miasteczkiem na Cyprze, które kiedyś nosiło nazwę Kition.
Na północy sąsiaduje z Liwadią, na południu natomiast z miasteczkiem pod nazwą Dromolaksia oraz z wsią Meneou.


integracja w firmie
Zainspirowane przez: teamworking.com


Larnaka położona jest w klimacie subtropikalnym śródziemnomorskiego rodzaju. Charakteryzuje się ten klimat gorącymi latami, ciepłymi zimami i niewielkimi opadami. Cypr jest państwem przeważnie turystycznym, zatem można by odwiedzać go przez cały rok. Jeśli jednak lubimy upalne powietrze, nie przeszkadza nam znaczna ilość turystów i uwielbiamy prażące słońce, to do Larnaki moglibyśmy się udać w lipcu - wrześniu czyli w miesiącach letnich. Jeśli jednak odpocząć byśmy chcieli trochę od upałów oraz mnóstwa turystów, to można odwiedzić Larnakę w miesiącach wiosennych oraz jesiennych. Larnaka jest miastem wybudowanym na pozostałościach antycznego państwa-miasta Kition. Jest to więc gratka dla wszystkich, którzy lubią historię kolebki europejskiej kultury. Nad Jeziorem Słonym znajduje się również Hala Sultan Tekke. Jest ona jednym z niezwykle ważnych miejsc pielgrzymek dla muzułmanów.


zabytki
Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu


Zabytki Larnaki są jednym z obligatoryjnych punktów wypoczynkowego planu. Miasto Larnaka również słynie z piaszczystej plaży. Obok tej plaży biegnie promenada. Na larnackiej plaży można odpocząć lub można by też zanurkować oraz pożeglować. Kuchnia na Cyprze jest niezwykle bogata w owoce morza oraz mięso. Jedzenia podaje się tam niezwykle wiele, zatem nikt nie powinien narzekać na głód. Należałoby zwłaszcza spróbować lokalnych dań. Jednym z tego typu dań jest meze.

Chcesz dowiedzieć się więcej danych na ten temat? Więc odsyłam do linka, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu wiele interesujących informacji nakreślających przedstawiany wątek.

Jest to kompozycja niezwykle dużej ilości przysmaków z mięs oraz z ryb, które są regularnie donoszone i stanowią one podstawę dowolnej biesiady.
Poza tym należałoby się rozsmakować w regionalnym humusie, który jest smarowany na chlebie tureckim pITa. Należałoby także spróbować sałatki greckiej z pomidorami i ogórkami oraz serem fetą i ciemnymi oliwkami.
2022-01-27 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.