Ustronie Morskie - kurort na rewelacyjne wczasy

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest nadzwyczaj malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który stromo mknie ku piaszczystej i szerokiej plaży. Ongiś skromna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad morzem przyjeżdża kilka tysięcy urlopowiczów.


Wakacje nad morzem
Twórca: Fons Heijnsbroek
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – nieduże domki cudownie komponują się tutaj z okoliczną naturą. W trakcie spacerów po Ustroniu Morskim trzeba zajrzeć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim nadal uchowało się sporo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to również kurort uzdrowiskowy – jest tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niewiarygodnie urocza – doskonale komponują się tutaj ze sobą błękit morza Bałtyckiego, rozległy pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Dużym atutem jest też tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w naszym kraju.

Zaabsorbował Cię rozważany w tym miejscu wątek i poszukujesz oprócz tego uzupełniających danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (https://eccoholiday.com/p/bulgaria-zlote-piaski)!

Ponadto w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do dwustu- trzystu metrów od brzegu morza, a największe jego stężenie notuje się podczas wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego pozytywnego mikroklimatu można korzystać przez cały rok. Ogromną atrakcją tego odcinka wybrzeża jest też molo spacerowe, które wcina się w morze na długość 100 m.. Mieści się tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i nabyć świeżutką rybę bezpośrednio z ich pokładu.

Podczas odpoczynku w Ustroniu Morskim należy zobaczyć największe atrakcje najbliższej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto także wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Zobacz więcej szczegółów .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla sympatyków dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat).

***
Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na poniższe linki:
- noclegi Ustronie Morskie
- domki Ustronie Morskie
- pensjonaty Ustronie Morskie
- wypoczynek 2014
2023-06-27 15:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.