Ubiór w góry – a więc jak się ubrać aby się czuć wygodnie

Zamyślając wypad w góry, za każdym razem przykładajmy sporą uwagę do tego, w co się przyodziać. Odzienie w dużej mierze pozwala czuć się wygodnie w rozmaitych okolicznościach, a w skrajnych przypadkach może zadecydować o naszym przetrwanie, w związku z tym warto zastanowić się nad własnym ubiorem.


Jeżeli wynajmujemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska ekskursja.

sprawdź pełną propozycję pod adresem
Twórca: Sludge G
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Prawidłowo dobrana garderoba sprawi iż utrzymamy należytą temperaturę jak też suchość skóry, co więcej będzie ona ochraniała przed otarciami a także da nam swobodę ruchu. Pogoda w górach jest całkiem labilna, stąd najlepszym sposobem ubierania, będzie tzw.

Kliknij na ten odnośnik, by poznać analogiczne materiały. Przykładowo zobacz serwis (http://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/wczasy-odmladzajace-z-dieta-sirt-nad-morzem/), który proponuje intrygującą Cię tematykę, a niewątpliwie się nie zawiedziesz.

system na cebulę. Zakładanie wielu warstw ubrań pozwala nam całkiem szybko dopasować się do środowiska pod względem panujących okoliczności pogodowych - o szlakach turystycznych opowie Osada nad Babieńskim Potockiem. Zamyślając nasz ubiór można przyjąć dosyć prosty wzór warstw: bielizna oddychająca, warstewka trzymająca temperaturę, warstwa chroniąca przed wiatrem oraz opadami.


Pierwsza warstewka to nic innego jak transporter wilgoci. Odzież spodnia termoaktywna, bo właśnie o niej mowa, dzięki własnościom hydrofobowym trzyma w suchości naszą skórę, co wpływa pozytywnie na ciepłotę naszego ciała. Wilgoć w kontakcie z naszym ciałem umie doprowadzić do wychłodzenia, toteż zawsze wskazane jest troszczyć się o suchą warstewkę przylegającą do skóry. Wyposażając w odzież spodnią należałoby zwracać uwagę z jakich tkanin jest zrobiona.
Zdecydowanie powinniśmy unikać bawełny, gdyż długo schnie i przemokła traci swoje własności izolacyjne. Wierzchnią odzież nabędziesz w każdym turystycznym sklepie. W taki sposób ubrani możemy udać się na szlaki turystyczne Pieniny.
2022-03-11 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.