Z jakiego powodu rzeczywiście warto jest udać się do miasta o nazwie Obzor?

Wczasy w Bułgarii to bardzo dobra propozycja dla takich osób, które są spragnione słońca oraz ślicznych krajobrazów. Na wybrzeżu Morza Czarnego nie sposób uskarżać się na nudę.


Jest to najlepsze miejsce na rodzinne wakacje, plażowanie czy uprawianie różnorodnych sportów wodnych.


Do grona najbardziej popularnych kurortów w tym regionie należy z pewnością miejscowość o nazwie Obzor. Jest to nieduże miasteczko bardzo malowniczo zlokalizowane między zboczami Starej Płaniny i brzegiem Morza Czarnego. Mieści się w odległości około 60 kilometrów od Warny i ok. 75 km od Burgas. Jego korzenie sięgają czasów starożytnych, gdy to nosiło nazwę Navlohos, Heliopolis i Templum Jovis. Heliopolis w tłumaczeniu z j. greckiego oznacza Miasto Słońca - takie właśnie określenie odnośnie Obzoru jest spotykane również dziś, ponieważ miejscowość ta bardzo się wyróżnia największą w całej Bułgarii liczbą dni słonecznych. Dzisiejszy Obzor proponuje wszystkim odwiedzającym mnóstwo rozrywek oraz sposobów spędzania czasu. Zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.


Obzor
Twórca: Juanedc
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Ma znakomicie rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, na którą zawierają się m.in. hotele, parki rozrywki, liczne punkty usługowe czy też centra handlowe. Z Polski najprędzej można się tam dostać samolotem, z lądowaniem w Burgas lub w Warnie. Lot do Bułgarii zajmuje ok. 2,5 godziny. Wybierając się do Obzoru, najkorzystniej wziąć ze sobą Euro oraz tam zamienić je na walutę Bułgarii, zatem Lewę.

Poświęć chwilę i sprawdź tu wczasy zima 2023 podobne informacje na ten temat - one z całą pewnością Cię zaintrygują, więc nie zwlekaj zbyt długo:)

1 BGN to około 2,14 zł - jest to stan z dnia 6 marca 2018 roku. Kurs Euro i Lewa są bardzo powiązane, zatem w kantorach przelicznik jest w każdym przypadku identyczny: 1 Euro to ok. 1,95 BGN. Jeśli z kolei chodzi o opłaty w Obzorze, to kształtują się one na podobnym poziomie jak ogólne opłaty w Bułgarii. Trzeba nastawiać się na mniej więcej takie wydatki, jakie są w Polsce.


Kolejne teksty

Jakie atrakcje może zaoferować nasz kraj dla turystów, krótki przegląd bazy kwater.

Wakacje w górach
Twórca: Dima Viunnyk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Polska może bardzo dużo zaproponować turystom, po pierwsze przez swoje położenie między morzem a górami. Dzięki temu w odległości raptem kilkuset kilometrów jest dostępne praktycznie wszystko, i na lato i na zimę. Latem najpopularniejszymi miejscami spędzania wolnego czasu są głównie miasta nad Bałtykiem i nad jeziorami.


Obzor istniał już w starożytności, stąd też często pojawia się pytanie: co należałoby obejrzeć w Obzorze. Wbrew pozorom antyków jest tutaj stosunkowo mało, gdyż to miasto rozbudowano na potrzeby turystyki masowej.
2022-10-15 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.