Jakim sposobem uczyć się języków obcych – poznaj rady lektora

Droga do opanowania obcego języka jest długa, nastręczająca wiele samodyscypliny oraz czasu. Odrzuć wszystkie porady typu: jedź za granicę, a w dwa miesiące nauczysz się wspaniale mówić, prędkie samouczki także nie są cudownym lekiem.


Przede wszystkim motywacja.
Konieczny będzie impuls. Powinieneś posiadać jednak konkretny cel. Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze zdobędziesz rezultaty. Brakuje Ci motywacji? Nie rozpoczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod przymusem? Też przypuszczalnie szkoda czasu, wyniki nie będą zadowalające. Uczysz się bo rodzice ci każą? Uczysz się, dlatego że może się w przyszłości przydać? Uczysz się, albowiem szef ma takowe życzenie? Uczysz się dla zabicia nudy? Uczysz się, gdyż znajomość obcego języka jest trendy? Jeśli którykolwiek z wyżej wyszczególnionych powodów występuje też w Twoim przypadku, to najprawdopodobniej sfinalizujesz naukę po krótkim czasie, albo mimo upływu czasu nie zauważysz zauważalnych postępów. Motywacja, to jeden z ważniejszych czynników nauki obcego języka. Jeżeli podjąłeś już decyzję o rozpoczęciu lub kontynuowaniu lekcji, to zastanów się dobrze, jakiego rodzaju korzyści ci to przyniesie. Uprzytomnij sobie jasno, po co pragniesz uczyć się języka obcego. A może pomoże nauka angielskiego w Londynie? Sporo ciekawych wiadomości przeczytasz na tej stronie sprawdź moje źródło.


nauczycielka języka angielskiego
Twórca: Department of Foreign Affairs and Trade
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Po drugie wytrwałość. No dokładnie, nabyłeś kilka publikacji, 2 słowniki, od 2 lat uczęszczasz na kurs do szkoły lingwistycznej, a z wymówieniem dłuższego zdania masz kłopoty, nie mówiąc już, iż na wycieczce w Berlinie nie potrafiłeś spytać się o drogę do hotelu. Nie przejmuj się swymi omyłkami, komplikacjami w rozumieniu wypowiedzi a także tym, że cały czas zapominasz słówek, które być może ćwiczyłeś 100 razy. No i pamiętaj o systematyczności.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na prezentowany temat - doskonale się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (https://lankamerprzewozy.pl/), którą możesz zobaczyć tutaj.

Ażeby okiełznać język obcy na poziomie maturalnym, trzeba przynajmniej 2 lata bardzo intensywnej lekcji. A aby móc bez ograniczeń konwersować w obcym języku co najmniej 3-4 lata.
Oczywiście wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech oraz zdolności językowych. Gdzie jak też w jaki sposób się uczyć? To ważne pytania, możliwości jest sporo: samodzielna nauka, kursy w szkołach językowych, kurs angielskiego w Anglii. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie sprawdź link -> zobacz przykłady.
2023-08-20 08:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.