dostać zadośćuczynienie za odwołany lot?

Z uwagi na komfort oraz szybkość podróże samolotem stają się coraz bardziej popularne. Chociaż, jak to we wszystkich rodzajach lokomocji bywa, przelot może zostać odwołany. Na szczęście w rzeczonej sytuacji podróżującemu przypadają specjalne uprawnienia.

problemy techniczne
Twórca: Anton Strogonoff
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odwołanie lotu może przywołać niekomfortową, nerwową atmosferę, zwłaszcza gdy jedziemy w ważną podróż firmową albo na upragnione wakacje. Boimy się nie tylko o zmarnowany czas, ale przede wszystkim o pieniądze. Dobrze być świadomym, że za odwołany lot odszkodowanie należy się, jednak trzeba się o nie upomnieć - rekompensata za odwołanie lotu). Rozporządzenie Unii Europejskiej nr 261/2004/WE z dnia 11 lutego 2004 r. obejmuje prawa pasażera, dzięki którym pobierzemy nie tylko zwrot kosztów za bilet, ale też rekompensatę.

Ciekawią Cię gadżety? Zatem bądź na czasie (http://www.domki-letniskowe.pl/)! Dlatego musisz przejrzeć następny artykuł na interesujący nas temat, żeby dotrzeć do bardziej szczegółowych wiadomości.

Zgodnie z przytoczonym dokumentem w przypadku anulowania podróży przewoźnik (Przewozy do Niemiec ze Świdnicy - EDENBUS) musi zapewnić podróżnemu inny środek transportu i zwrócić koszty biletu. Reklamację trzeba przesłać prosto do przewoźnika, korzystając z przygotowanego unijnego pisma zażalenia. Pozostawmy jego kserokopię, żeby w sytuacji niewystarczającej odpowiedzi szukać pomocy u Komisji Ochrony Praw Pasażerów Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


lotnisko
Twórca: blu-news.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Ponadto pasażerowi przysługuje zadośćuczynienie w wysokości 250-600 euro. należne za odwołany lot odszkodowanie wypłacane jest w zależności od długości trasy. Jeśli podróż miała odbyć się w obrębie Unii Europejskiej, a odległość między punktami wynosi do 1500 km pasażerowi należy się 250 euro. Jeśli odległość przekracza 1500 km rekompensata wynosi 400 euro. W przypadku przelotów między portami w Unii Europejskiej a tymi będącymi poza nią, a ponadto w przypadku lotu więcej niż 3500 km podróżny może dostać 600 euro zadośćuczynienia. Dobrze pamiętać, że kwota odszkodowania może zostać zmniejszona o 50%, w przypadku, gdy przewoźnik zaproponuje nam zamienny lot w podobnym okresie. Prawa pasażera (sprawdź informacje) zawarte w Rozporządzeniu nie dotyczą jednak okoliczności, gdy przelot został odwołany z powodu szczególnych okoliczności lub informację o modyfikacjach dostaniemy 2 tygodnie przed planowaną podróżą.
2022-05-30 15:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.