Naturalne harcerstwo to kierunek życia

Harcerstwo pogłębia, kształci, naucza, pomaga, prowadzi i łączy z Ojczyzną. Momenty takie jak harcerskie ogniska, biwaki, ślubowanie, lub zawarte przyjaźnie zostają z nami całe życie. Dzięki tym przejściom warto jest choć raz w życiu założyć harcerski mundur.
Dzieci w szkole
Twórca: 0Odyssey0
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Mundur harcerski to bluza mundurowa nakładana na koszulki dla harcerzy, również spódnica, albo spodenki. Dziewczynki noszą komplet w kolorze szarym, a chłopcy w zielonym (zobacz ). Okryciem głowy zazwyczaj jest rogatywka, albo beret. Jednak na głowie skautów i harcerek mają możliwość pojawić się również furażerki, czy kapelusze. Do nakrycia głowy przypina się lilijkę. Dla zuchów wybiera się zwykle szczególne zuchowe berety, lub czapeczki z daszkiem w wybranym kolorze.

Pod kołnierzem przekłada się chustę, jej odcień jest również selekcjonowany przez drużynę i zazwyczaj jednakowy dla wszystkich jej członków. Chustę spina się pod szyją suwakiem, albo pierścieniem, które też dobierane są jednolicie w drużynie. Koszulki dla harcerzy to ogromnie znaczący składnik ubioru jakiegokolwiek harcerza. Są pożyteczne w ciepłe dni.

Czy gromadzisz wiadomości w odniesieniu do studiowanego tematu? Jeśli tak, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu. Ono również będzie dla Ciebie atrakcyjne.

Koszulki dla harcerzy są także użyteczne w trakcie wyjazdów na obozy, lub biwaki.

Na nogach skauta muszą się znaleźć buty harcerskie. Podczas ich produkcji winny być brane pod uwagę ciężkie okoliczności w jakich zostaną używane (polecane modele ). Buty (najnowsze buty nike damskie) harcerskie powinny posiadać grubą podeszwę i winny być stworzone z dobrych tworzyw, żeby nogi zdołały wytrzymać długie wędrówki. Poza butami harcerskimi, noszone są getry, jakie również występują w wielu wersjach kolorystycznych i zestawiane są przez każdą drużynę.

Kolejne teksty

Czy egzotyczna wycieczka zawsze musi być droga oraz czy warto jest samodzielnie zorganizować wyjazd?

malediwy
Twórca: Saïda Hächler
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Większość Polaków wręcz nie może doczekać się własnych wakacji, gdyż jest to dla nich szansa odpoczynku i oderwania się od codziennych problemów. Biura podróży posiadają we własnej ofercie rzeczywiście bardzo szeroki wybór różnego rodzaju wycieczek, w konkurencyjnych cenach. Dotychczas dużą popularnością charakteryzowały się takie kierunki wyjazdowe, jak Egipt, Grecja czy Chorwacja i Bułgaria.


Sporo drużyn posiada własne zwyczaje i wielokrotnie na mundurze może pokazać się sporo odrębnych dodatków, czy naszywek połączonych z nią. Jednak buty harcerskie i koszulki dla harcerzy są rzeczą wspólną dla każdego. Harcerstwo jest metodą wychowania, a raczej samowychowania dzieci. Jest ideą obecności, wyborem w stosunku do innych. Jest sposobem radosnej przygody pośród naturalnych przyjaciół. Prawdziwe harcerstwo to styl istnienia, jakie domaga się od nas deklaracji zarówno w słowach, jak i w postępkach.
2021-05-19 07:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.