W jaki sposób poszukiwać pracy w Niemczech

Dla wielu cudzoziemców Niemcy mają doskonałe warunki pracy. Jest tak rzeczywiście, jako iż niemieccy pracownicy cieszą się jednymi z najwyższych płac na świecie, przychylną polityką państwa, a w poniektórych sektorach przemysłu godziny pracy są ograniczone do 35 godzin na tydzień, przy 30 dniach wolnych od pracy rocznie. Z drugiej jednakże strony, Niemcy cierpią wielkie bezrobocie (około 12%), głównie strukturalne spowodowane ścisłą regulacją rynku pracy i przekształcającą się naturą niemieckiej gospodarki.
Autokar wycieczkowy
Twórca: Public domain: Use these pix for any purpose
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj jest w Niemczech pięć milionów bezrobotnych, z jakich większa część nigdy nie będzie się mogła odnaleźć na rynku pracy. Wysokie bezrobocie oznacza, że niełatwo jest odnaleźć pracę, szczególnie obcokrajowcom nie znającym znakomicie niemieckiego.

Tamtejszy rynek pracy różni się znacząco w indywidualnych regionach. Poziom bezrobocia jest dużo wyższy we wschodniej części Niemiec. Bezrobocie jest także zwykle wyższe w regionach wiejskich aniżeli w miastach. Niemiecki przemysł ciężki jak przemysł górniczy, budowlanka a także przemysł stoczniowy cierpi duże bezrobocie strukturalne, podczas kiedy przemysł usługowy cieszy się wielką liczbą wolnych miejsc pracy. Moje źródła

Jak w każdym obcym kraju, znajomość lokalnego języka jest niezbędnością. Rzecz jasna, praca w atmosferze małej rodzinnej firmy oraz w internacjonalnym środowisku będzie najlepsza dla obcokrajowca. Rozważ to szukając pracy. Dla fachowców, bardzo obiecującym celem mogą okazać się niemieckie firmy z dużym kapitałem zagranicznym jak też międzynarodowe działy dużych firm. Wiele zawodów jest ściśle regulowanych w Niemczech jak też wiele stanowisk nastręcza przepisowo wskazanych kwalifikacji. W państwie obowiązuje system doskonalenia zawodowego dla młodych pracowników i powinni oni przejść 2/3 letni program przygotowawczy, by nabyć odpowiednią biegłość. Może to uniemożliwić pracę cudzoziemcom, którzy mają już należyte doświadczenie, jednak zdobyte we własnym państwie, np. elektrotechnicy, komputerowcy, itp. Jeżeli posiadasz oficjalne wykształcenie zawodowe (jak lekarze, nauczyciele, pielęgniarki, itd.), trzeba je będzie poświadczyć u odpowiednich władz w Niemczech (na ogół stowarzyszenie zawodowe, kupieckie itp).

Kolejne teksty

Zakątki rzadko odwiedzane przez turystów

polska
Zainspirowane przez: pixabay.com
Są zakątki w Polsce nieczęsto odwiedzane przez podróżników. Na obszarze gminy Bełchatów znajduje się dużo interesujących obiektów zabytkowych. Przynależą do nich grupy pałacowe i dworskie, z reguły otoczone ogrodami i budynkami gospodarczymi, drewnianą świątynię parafialną, również liczne, z reguły zniszczone i współcześnie już nieużytkowane nekropolie ewangelickie. Pasjonatom przeszłości należałoby polecić praktycznie dziewicze, przez co też sporadycznie zwiedzane rumowiska dworu obronnego w Mikorzycach, stanowiące pozostałość najstarszej zachowanej budowli świeckiej na terenie powiatu bełchatowskiego.


Pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź:

Jeżeli znalazłeś już właściwą pracę czas w przeglądarkę wpisać: przewozy do Niemiec Dolny Śląsk.
2019-01-05 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.