Dlaczego warto odwiedzać Podhale? Jakich atrakcji jesteśmy w stanie tam oczekiwać?

Stolica Podhala przyciąga miłośników pieszych wypraw po górach a także tych, jakich pasją jest aktywność zimowa. Zakopane sprzyja także rodzinnej turystyce, a liczne atrakcje dla dzieci czekają tu właściwie na każdym kroku. W jaki sposób można tu spędzić czas z małymi turystami?


Wjazd kolejką na Gubałówkę i podziwianie panoramy Tatr to jedna z bardziej znanych atrakcji dla każdego turysty.


oferta
Twórca: Alexandre Prévot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Dla dzieci wielką atrakcją jest również spacer po Krupówkach – najbardziej istotnym deptaku, jakim może się pochwalić Zakopane. Czeka tu popularny miś a także góralskie bryczki, których oglądanie może maluchom dać wiele radości. Cudowne atrakcje dla dzieci czekają też na pobliskich basenach, które przyciągają uwagę wieloma zjeżdżalniami a także brodzikami. Z dziećmi warto się wybrać także do Muzeum Makuszyńskiego, oraz w okolice Wielkiej Krokwi. Ta skocznia narciarska faktycznie wzbudzi zainteresowanie maluchów.


Zakopane może też zachęcać licznymi imprezami folklorystycznymi. Pokazy góralskich tańców oraz występy różnorodnych zespołów to ciekawe atrakcje dla dzieci i możliwość świetnej zabawy dla całej rodziny. spacery w rejon Morskiego Oka czy wędrówki po wspaniałej Dolinie Kościeliskiej są z pewnością idealnymi ofertami dla tych rodzin, które planują zainteresować najmłodszych pieszymi wyprawami. Stolica Podhala oferuje rodzinom bardzo dużo możliwości wypoczynku oraz aktywnego spędzania czasu, a dobra zabawa czeka tu na każdego – bez względu na jego wiek.


Kolejne teksty

Dlaczego należy odwiedzić Islandie by zwiedzać plastyczne widoki i dostać się na niesamowity festiwal muzyczny?

wakacje - fotos
Twórca: Artur Nowacki
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pragniesz wyjechać do pięknego kraju, który Cię zachwyci? Śnisz o wspaniałej wyprawie w niecodziennej scenerii? Postaw na Islandię!


Bajeczna Islandia zachwyca swoich gości.


Zachód słońca
Twórca: kirandulo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Praca
Twórca: http://www.sxc.hu
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu


Ważne jest jednak, iż, nie każdemu spodoba się stolica polskich Tatr. Powodów może być wiele, natomiast najbardziej istotne z nich odnoszą się do za bardzo znacznego ruchu w mieście. To prawda, Zakopane każdego roku odwiedza bardzo wielu turystów, szczególnie zaś ta skala jest zauważalna w okresie urlopowym.


Dla wielu z nas może być to męczące, tak więc najlepiej skorzystać z możliwości noclegu w miejscowości blisko Zakopanego, czyli pokoje Nowy Targ. Jest to bardzo interesujące miasto, pół godziny autem oddalone od stolicy polskich Tatr, co istotne, ceny noclegów są mniejsze, a dla osób, które preferują spokój, Nowy Targ jest bardzo dobrym wyborem.
2018-01-18 11:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.