Zwiedzanie Europy jest bardzo proste

Każdy, kto chce rozpocząć przygodę życia zwaną podróżowaniem, powinien zacząć od krajów Unii Europejskiej. Na naszym kontynencie podróżowanie wydaje się łatwiejsze i jest po prostu bliżej do domu.


Dlaczego warto zwiedzać państwa Unii Europejskiej?


Jesteśmy obywatelami Wspólnoty Europejskiej i to daje nam pewne prawa.


BIWAK
Twórca: David Short
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Po pierwsze nie potrzebujemy do krajów członkowskich wiz. Po prostu możemy kupić bilet na samolot i lecieć do wybranego miejsca nawet następnego dnia. Jest to niezwykłe ułatwienie, jeśli porównamy to z procesem otrzymywania wizy dla ukraińców na przykład do USA czy do Rosji. Niestety jest to droga przez mękę, gdyż trwa to długo i niestety jest dość kosztowne. Kolejnym plusem, jaki daje zwiedzanie Unii Europejskiej, jest to, że jest dużo tanich linii lotniczych. Do upragnionego miejsca możemy dolecieć niekiedy za symboliczną kwotę. Jest to naprawdę duża zachęta dla tych, którzy dopiero co myślą o podróżowaniu. To naprawdę nie jest tak kosztowne, jak nam się wydaje! Jeśli będziemy śledzić promocje na stronach tanich przewoźników, to na pewno upolujemy coś w atrakcyjnej cenie. Dodatkową zaletą latania po naszym kontynencie jest to, że loty nie są długie. Zwykle trwają około 2-4 godzin. Dzięki temu nie zdążymy się zmęczyć w samolocie i nie spuchną nam nogi. To niezwykle ważne dla komfortu każdego turysty. Na dodatek w Unii Europejskiej są tylko trzy strefy czasowe, zatem na pewno nie będzie nam doskwierać ból głowy z powodu zbyt nagłej zmiany strefy. Przestawienie zegarka o jedną lub dwie godziny nie wpłynie w żaden sposób na nasze funkcjonowanie. Ostatnim i dość ważnym plusem jest to, że spora część krajów Unii posiada euro. Nie musimy zatem wiecznie wymieniać w kantorze różnych walut. Warto po prostu mieć gdzieś w domu pewną kwotę w euro, z której będziemy mogli korzystać podczas różnych podróży. Na koniec, gdy już wymienione zostały wszelkie praktyczne aspekty podróżowania po Wspólnocie Europejskiej, warto wspomnieć o tym, że po prostu jej kraje są piękne. Jet tyle wspaniałych miast, takich jak Paryż, Rzym czy Amsterdam oraz mnóstwo miejsc z zapierającą dech w piersiach przyrodą - choćby Alpy czy Lazurowe Wybrzeże.


Kolejne teksty

Księgarnia to nie tylko literatura piękna

przekrój - ubrania
Twórca: Kris Duda
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gronu z nas książki kojarzą się dość jednoznacznie - z obowiązkowymi nowelami z czasów licealnych, na których przeanalizowanie ze zrozumieniem zazwyczaj byliśmy zbyt młodzi. Lecz w salonach tego rodzaju znajdziemy także inne tytuły, które z biegiem czasu zaczynają zajmować znacznie więcej miejsca. Dla osób które uwielbiają podróżować, czy to palcem po mapie czy w rzeczywistości, niezwykle interesującym zjawiskiem będą wydawnictwa krajoznawcze. Z kolei osoby, które interesują się wiedza różnego typu, bardzo chętnie ją pogłębią wertując wszelkiego rodzaju czasopisma i literature historyczną.


Na dodatek podczas wyjazdów można spróbować różnych smakołyków z różnych krajów i spotkać wielu miłych ludzi. Podróżowanie otwiera na świat i sprawia, że jesteśmy bardziej tolerancyjni. Ponadto, podróżowanie poszerza horyzonty. Dlatego, jeśli złapiemy podróżniczego bakcyla, to z pewnością będziemy kontynuować zwiedzanie różnych krajów i miejsc w Unii Europejskiej.
2020-10-31 08:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.