Świetny wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Przybliża się czas letni, okres podróży wakacyjnych i eskapad weekendowych. Pasjonaci górskich wędrówek muszą uwzględnić w swoich planach Karkonosze. Wędrowcy, którzy zamierzają odwiedzać tutejsze miejscowości wypoczynkowe nie powinni skarżyć się na brak rozrywek.


Najważniejsze z nich to z pewnością długie, nieraz całodniowe wędrówki górskimi traktami, często prowadzącymi przez lasy, bądź kosodrzewinę.
W mieście powstało jedenaście wolno stojących drewnianych szałasów które znajdują się na szlaku ścieżek przyrodniczych. Szałasy są świetnym punktem na odetchnięcie w czasie eskapad po Szklarskiej Porębie i okolicy. Szałasy umiejscowione w pobliżu miejsc o wyjątkowych atutach krajobrazowych i przyrodniczych wyznaczać mają obiekty edukacji ekologicznej. Forma i niewielkie wymiary obiektów zezwalają na wpasowanie się ich w sąsiedztwo i utworzenie miejsc dla wypoczynku, także edukacji bawiącym w nich podróżnikom.


Molo w Sopocie
Twórca: Marcin Polak
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Zmęczonym wędrowcom przyda się hotel (sprawdź Hotel Żubrówka) w Szklarskiej Porębie. Po zasłużonym odpoczynku należałoby wyruszyć w dalszą wędrówkę.


Zgrupowanie wielu obrębów chronionych na względnie niedużej powierzchni świadczy najlepiej o niepowtarzalnych atutach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych tej części Sudetów Zachodnich.

Skoro przeglądasz ten wpis, to oznacza, że opisywany temat nieprawdopodobnie Cię zaciekawił. Jeśli tak rzeczywiście jest, to kliknij tu i zobacz przydatne materiały (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-europie/hiszpania).

Popularne są tory saneczkowe, które cieszą i zabawiają nie tylko dzieci, ale powodują zadowolenie nawet u ich opiekunów.
W samym sercu Szklarskiej Poręby, przy kluczowej drodze krajowej usytuowany jest Rodzinny Park Rozrywki Esplanada z atrakcjami dla małych i dorosłych. Na obszarze Parku odbywają się też występy i zawody sportowe. Park funkcjonuje przez cały rok.
2021-06-25 10:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.