Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto pojechać w góry

Obecnie ludzie przykładają bardzo wiele uwagi do zdrowego trybu życia. Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna to kwestie, o które coraz więcej osób dba na co dzień. Tego typu swoista moda ma wpływ na rosnącą popularność wszelkiego rodzaju sportów oraz np. turystyki górskiej. Ludzie coraz chętniej zamiast spędzać urlop na leżeniu na plaży wybierają wypoczynek aktywny polegający m.in. na pieszych wycieczkach.
malowidło - wakacje
Twórca: Harco Rutgers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Polskie góry są niezwykle popularne. Jednym z miast, które są bardzo pożądaną destynacją dla sympatyków górskich wędrówek jest na pewno Szczawnica. Jest to miasto uzdrowiskowe, nalezące administracyjnie do województwa małopolskiego, położone w obrębie Beskidu Sądeckiego. Jeśli naszym celem są wędrówki piesze i interesuje nas właśnie Szczawnica szlaki są tu mocno rozbudowane - góralskie domki w Szczawnicy są świetną bazą wypadową w góry. W sąsiedztwie znajduje się mnóstwo fantastycznych miejsc, do których zdecydowanie warto się udać. Jeżeli natomiast lubimy sporty wodne, np. kajakarstwo, również znajdziemy tu coś dla siebie, jako że Szczawnica posiada wieloletnią tradycję związaną z tym właśnie sportem. Co więcej, jest tu także stacja narciarska oraz około 4km tras o różnym stopniu trudności. Jest to idealne miejsce, na urlop w czasie którego chcemy aktywnie spędzić czas.

Kolejne teksty

Jeśli poszukujesz „recepty” na depresję nie zastanawiaj się dłużej i już teraz zarezerwuj hotel w Szklarskiej Porębie!

kierowcy
Tegoroczne lato bezpowrotnie dobiegło końca, a jesień zagościła u nas na dobre. Matka Natura daje nam mocno w kość. Słupki rtęci szybują w dół, szybko zapada zmrok, liście opadają z drzew, deszczowa pogoda za oknem z wolna staje się zaraźliwa.


Nie martw się, podpowiemy, co robić, aby skutecznie zwalczyć kiepski nastrój.


stykówka - wakacje
Twórca: Harco Rutgers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Inną rzeczą, która zachęca turystów do odwiedzania Szczawnicy jest zdecydowanie jej klimat. Jest to typowo górskie miasto, cechujące się charakterystyczną architekturą i krajobrazem. Wszechobecne drewniane mostki oraz zabudowa sprawiają, że przyjeżdżając z dużego miasta poczujemy się tu jak w zupełnie innej rzeczywistości. Jeśli chodzi o typowe góralskie domki Szczawnica posiada ich bardzo wiele - mogę polecić Osadę nad Babieńskim Potockiem. Jeśli chcemy np. wynająć pokój w tego typu zabudowie, z pewnością nie będziemy mieć problemu. Nawet nowe domy są budowane w stylu charakterystycznym dla tego rejonu, dzięki czemu występuje tu swoista kontynuacja tradycji. Również baza gastronomiczna jest niezwykle dobrze rozbudowana, rzecz jasna nie będziemy mieć kłopotu ze znalezieniem miejsca które posiada w swojej ofercie typową górską kwaśnicę czy dania na bazie oscypka. W zasadzie prawie wszystkie bary czy restauracje to także góralskie domki Szczawnica tym właśnie się cechuje, iż zdecydowana większość zabudowy usługowej przyjmuje charakterystyczną dla tego rejonu formę.

Nie ma wątpliwości co do tego, iż Szczawnica posiada niezwykle bogatą ofertę oraz dobrą infrastrukturę turystyczną. Dla osób, które preferują ruch i górski klimat, będzie to świetne miejsce na wypoczynek w zasadzie o każdej porze roku. Jeśli wobec tego interesuje nas Szczawnica szlaki już na nas czekają!
2020-10-01 07:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.