Z jakiego powodu każdy rowerzysta powinien być wyposażony w bidon?

Każdy bez wyjątku rowerzysta doskonale wie, jak wyczerpująca może być taka fizyczna aktywność.


Z tego względu naprawdę ważne jest częste uzupełnianie napojów. Zwłaszcza w czasie lata, kiedy to są wysokie temperatury i jest duże zawilgocenie powietrza. Wybierając się na wycieczką rowerową nie ma się pewności, że w okolicy znajdzie się jakikolwiek sklep. W dodatku szusując rowerem po górskich szlakach koniecznie trzeba się liczyć ze znacznie większymi obciążeniami i z dużo większym zapotrzebowaniem na płyny. Warto w tym celu zabrać ze sobą bidony rowerowe. Bowiem są znacznie wygodniejsze od zwykłej butelki z wodą. Bidony montuje się w specjalnym koszyczku, znajdującym się przy ramie roweru. Nie trzeba więc dźwigać niepotrzebnego balastu na barkach. Zwykła butelka z wodą wkładana jest do plecaka. Specjalne akcesoria rowerowe pomagają przypiąć naczynie z płynem do rowerowej ramy. Tym sposobem unika się niebezpieczeństwa rozlania się wody w środku plecaka- dużo więcej przeczytasz na tej stronie.

bidon rowerowy
Twórca: Incase
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bidony rowerowe najczęściej zrobione są z tworzywa sztucznego. Musi być na tyle trwały, żeby po upadnięciu na ziemię nie miał żadnych uszkodzeń. Tworzywo powinno spełniać wszystkie normy związane z materiałami, które mają kontakt z żywnością. Tym sposobem woda nie nabierze charakterystycznego smaku i aromatu. Niektóre rowerowe bidony robione są również z aluminium. Jednak ze względu na mniejszą odporność na uderzenia oraz szybsze zużywanie się tego typu tworzywa, bidony aluminiowe nie są zbyt popularne. Jednakże z tego tworzywa najczęściej wykonywane są inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej bardzo lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest naprawdę ważne w czasie przejażdżek górskich-


Właśnie z tego powodu wybiera się lekkie tworzywa jak również zabiera ze sobą jak najmniej przedmiotów. Używanie bidonów rowerowych zapoczątkowali sportowcy. Kolarze niebywale często korzystali z tego typu możliwości pozyskiwania płynów podczas wyścigów.

Obecnie można dostać naczynia o pojemności która waha się w przedziale 0,25-1l. Oczywiście na długie rowerowe wycieczki koniecznie trzeba wziąć ze sobą litrowe naczynie a na krótsze mniejszy bidon, który bez trudu można uzupełnić na trasie.
2019-06-06 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.