Krótki opis atrakcji, które może zaproponować rejon Beskidu Żywieckiego, baza noclegowa tego regionu.

Jednym z najwyższych górskich pasm na terenie naszego kraju jest Beskid Żywiecki. Jak sama jego nazwa wskazuje, góry te położone są w okolicach Żywca, jest to jeden z najpiękniejszych rejonów tego typu w Polsce.

Wizytówką Beskidu Żywieckiego stała się Babia Góra, szczyt, jaki wznosi się na wysokość ponad 1700 metrów nad powierzchnię morza, a który jest jedynym szczytem w Beskidach przypominającym krajobraz z Alpach. Lecz wędrowcy którzy się wybierają na Babią Górę pamiętać muszą, że jest to jednak miejsce wymagające i dość kapryśne. Często występują tam niebezpieczne burze i załamania pogody, dlatego też nawet na niewielką wycieczkę trzeba się odpowiednio ubrać. Beskid Żywiecki posiada również sporo innych interesujących obiektów, do których zaliczyć przykładowo można górę Pilsko, a oprócz tego dużo atrakcji dla turystów. Rejon słynie z przepięknie położonych rowerowych i pieszych szlaków, za to w zimie czekają liczne wyciągi i stoki narciarskie. Bardzo dobrze rozwinięta jest także noclegowa baza, więc spore ilości wczasowiczów przybywających cały czas w tamte rejony będzie miało gdzie spać.
Dowiedz się więcej o beskidzkim raju
Twórca: wisley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednym z bardziej rozpoznawalnych ośrodków z Beskidu Żywieckiego jest hotel Beskidzki Raj (Więcej informacji). Zlokalizowany on jest w malowniczym rejonie, na wysokości ośmiuset metrów. Otoczony przepiękną leśną przyrodą stanowi doskonałe miejsce zarówno na słodkie leniuchowanie, jak również na aktywny wypoczynek. Latem da się w jego pobliżu wędrować po górach czy jeździć rowerami, za to zimą właściciele zachęcają do skorzystania z pobliskich stoków. Sam hotel może na raz ugościć 250 osób w blisko osiemdziesięciu przestronnych, wykończonych w wysokim standardzie pokojach.


Hotel oferuje również kilka sal konferencyjnych, na pewno na duże pochwały będzie także zasługiwać kuchnia. Nie można się w nim nudzić także podczas brzydkiej pogody, dla miłośników najróżniejszych rozrywek będzie dostępny stół do ping ponga, kręgielnia i piłkarzyki. Hotel tenHotel (coraltravel.pl/Grecja/Korfu/hotel/PALEO-ART-NOUVEAU/9071/40-1661-24FF.html) lubiany zarówno wśród indywidualnych gości jak też firm, które organizują w nim różnego rodzaju spotkania biznesowe, imprezy integracyjne czy szkolenia dla pracowników.
2019-02-02 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.