Z jakich powodów rowery stały się takim popularnym sposobem poruszania się, w jaki sposób poprawia się infrastruktura w wielu miejscowościach.

Od paru lat rowery przeżywają drugą młodość, liczba ich użytkowników bardzo dynamicznie rośnie. Cały czas się pojawiają kolejne sklepy oferujące rowery i akcesoria, i mimo niemałej konkurencji mają sporą liczbę klientów.


w Tunezji
Twórca: Marcin Grabski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Co interesujące, wiele osób traktuje rower (rowery giant) nie tylko jako formę rozrywki, lecz jako podstawowy środek lokomocji. W dużych miastach, w jakich częściej się stoi w korkach niż jedzie, rower sprawdza się doskonale i da się nim dojechać dużo sprawniej na uczelnię czy do pracy. taką popularność rowerów widzą również władze miast, i z takich też powodów powstają w nich najróżniejsze ścieżki i szlaki rowerowe Wrocław. Infrastruktura cały czas się rozwija, a to bez wątpienia również wpływa na to, że taka duża liczba osób chętnie zaczyna pedałować.


Kraków
Twórca: Wikipedia


szlaki rowerowe wrocław
Twórca: Josh Lee
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Kolejne teksty

Co musi mieć każdy profesjonalny hotel oraz czy Włocławek jest dobrym miastem na urlop?

samochód marki Honda
Twórca: Farrell Small
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Włocławek jest położony w woj. kujawsko-pomorskim. Jest to miasto, w którym można odwiedzić liczne parki krajobrazowe oraz można by przyjechać, żeby odpocząć nad jednym z okolicznych jezior. Wiedzieć należy, że główną rzeką miasta jest Wisła, jaka dzieli miasteczko na dwie części.


Co istotne, budowa ścieżek rowerowych znacząco wpływa na bezpieczeństwo poruszania się, zarówno samych rowerzystów jak i kierujących samochodami. Niestety w naszym kraju z przestrzeganiem przepisów nie jest zbyt dobrze, i sporo osób zwyczajnie czuje obawy przed poruszaniem się po zatłoczonych drogach, a przecież po chodnikach jeździć nie można. Ścieżki i szlaki rowerowe Poznań pozwalają na poruszanie się bez konieczności jeżdżenia ulicami, dzięki czemu nawet starsze osoby mogą się tam czuć komfortowo. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja miłośników rowerów jeszcze bardziej będzie się poprawiać.


W budżetach wielu miast przewidziane są spore środki na rozwój infrastruktury rowerowej, dzięki temu na pewno taka forma poruszania się będzie jeszcze popularniejsza.
2020-09-22 07:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.