Oprawki okularowe dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Na sukces właściwie skorygowanej wady oczu u dziecka składają się dwie rzeczy – dobrze dobrane moce szkieł okularowych a także właściwie dopasowana okularowa oprawka.


Współcześnie na rynku możemy znaleźć dwa typy oprawek dla maluchów – oprawki z metalu oraz "plastykowe" oprawy z tworzywa.
kondycja


Jedne jak również drugie posiadają swe zalety, lecz także wady. W zależności od wieku, budowy twarzy, charakteru malucha należy wybrać odpowiedni typ. Wybierając oprawki okularowe dla maluchów kieruj uwagę na to, w jaki sposób leżą na nosie. Oprawy z tworzywa muszą od razu dobrze leżeć na nosie, ponieważ nie ma możliwości późniejszej regulacji, z kolei oprawki metalowe mają nanośniki, które są elementem wymiennym i możemy je dostrajać. Jeśli oprawy są należycie dobrane do kształtu nasady noska, są zarazem wygodne, nie zsuwają się w trakcie czytania albo zabawy i nie cisną wrażliwej skóry dziecka. Przy odbiorze okularów optyk winien dopasować okulary malucha doginając zauszniki.


Ważne jest też ażeby materiał oprawki, który kupujemy na okulary dla dzieci był w pełni bezpieczny jak też delikatny.

Nie ociągaj się - więcej informacji czytaj w serwisie (https://www.inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz?prop_id_46=Szczecin&prop_id_49[0]=POMORZANY), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania - szybko na nie odpowiemy.

Dzięki temu okulary nie będą zbędnym obciążeniem. Jeżeli dziecko będzie zauważać szkła zachodzi ogromne prawdopodobieństwo, że będzie je zdejmować. Zerkanie ponad okularami. Większa część obiektów i osób nie znajduje się na wysokości wzroku dziecka. Szkrab aby zobaczyć coś co jest wysoko przenosi spojrzenie ponad oprawki, nie unosi główki w górę. Wówczas nie spogląda poprzez szkła binokli.
Dlatego tak istotne jest by tarcza była niedaleko oka oraz aby była należytej wielkości. Brzdąc nie ma wówczas możliwości zerkania powyżej okularami.
2023-09-10 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.