Gospodarstwo agroturystyczne - rzeczy, jakie powinieneś wiedzieć

W naszym kraju jest zarejestrowanych mniej więcej osiem tys. agroturystycznych gospodarstw.


Urlop na wsi może być dobrą odmianą od zagranicznych urlopów.
agroturystyka kudowa zdrój
Twórca: MinJae Kim
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nic tak wspaniale nie smakuje jak świeżutki chleb z twarożkiem! Jest również co niemiara atrakcji dla dzieci, które uczestniczą w codziennych gospodarskich działaniach. Zanim postawisz na wakacje w agroturystyce, koniecznie sprawdź, jakie warunki oferuje wybrane gospodarstwo. Jeżeli śnisz o idealnej ciszy jak też spokoju dowiedz się, czy gospodarstwo nie leży w samym środku wsi. Zorientuj się, jak daleko jest do najbliższego autobusowego przystanku albo stacji PKP, jeśli nie wybierasz się czterokołowcem. Leśniczówka w samym środku puszczy to gwarancja ciszy, jednak wyjazd z dziećmi może być uciążliwy, kiedy przyjdzie Ci pokonać parę kilometrów piaszczystą leśną drogą z ekwipunkami i grymaszącymi latoroślami. Agroturystyka Kudowa Zdrój to super sprawa!


W agroturystyce podobnie jak w kurorcie, w środku sezonu opłaty za nocleg są najwyższe. Powinieneś również wcześniej zarezerwować miejsca, zwłaszcza w popularnych gospodarstwach. Przeczytaj warunki rezerwacji. Prawdopodobnie gospodarze poproszą o zaliczkę przelewem pocztowym. Spytaj także o warunki. Część gospodarstw wynajmuje jedynie łóżka z materacami. Za pościel albo ręczniki musisz dopłacić lub przywieźć je z sobą. Spytaj, czy oraz jakiego rodzaju posiłki są w cenie Pobytu. W wielu gospodarstwach otrzymasz sowite śniadanie, lecz na przykład za obiad trzeba dopłacać. Najlepiej ustal to w trakcie pierwszej rozmowy z właścicielami.
Jeśli jesteś na specjalnej diecie dla przykładu bez laktozy, koniecznie zabierz z sobą przydatne artykuły żywieniowe. Nie zakładaj, iż znajdziesz ich wybór w wiejskim GS-ie.
2018-01-17 12:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.