Urlop w Hiszpanii - co warto wiedzieć

Wizyta w Hiszpanii to same pozytywy, w końcu to świetny klimat, wszechobecne słoneczko, smakowite jedzenie jak też ogólnie dobry humor.


Jednak nawet podczas wakacji zdarzają nam się przypadki łagodnie powiadając frustrujące, wypływające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku manier u jednych czy drugich ale tylko oraz jedynie z różnic kulturowych między Polakami a Hiszpanami i reguł panujących w obydwu krajach.


Jeżeli zatem wyruszacie do Hiszpanii oraz potrzebujecie ustrzec się niekoniecznego napięcia w restauracji, aptecznym punkcie bądź w kolejce do autokaru, zaznajomcie się z naszym zwięzłym informatorem.


hiszpania
Twórca: VnGrijl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


ekwipunek
Twórca: Pavlo Boyko
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Przebywając w Hiszpanii koniecznie musicie się wybrać na jarmark a więc mercadillo albo rastro, na tym drugim znajdziecie w większości wypadków antyki, rzeczy używane czy też po okazyjnych kosztach.

Masz spory kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona (http://www.noclegidlafirm.pl/).

Na jarmarku posmakujecie prawdziwej hiszpańskości, usłuchacie ośmielających do sprawunków zbywców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami gdyż oferta warzyw, owoców oraz owoców morza zachwyca. Na stoiskach zazwyczaj wiąże kolejka czy też "se pide a la vez" a wówczas najlepiej szukać kontaktu wzrokowego z ekspedientką po czym oczekiwać aż spyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


Kolejne teksty

Co zrobić w najlepszą noc w roku, to znaczy jak jesteśmy w stanie spędzić sylwestra.

butelki wody mineralnej
Twórca: Diego Torres Silvestre
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jednym z odwiecznych dylematów każdego jest opcja spędzania nocy sylwestrowej. Na nieszczęście, zazwyczaj jest to zależne od stanu pieniędzy na koncie, bowiem wybierając przeróżne opcje na spędzenie tejże nocy połączone to jest z wydatkami.


Propozycji spędzenia nocy sylwestrowej jest wiele.


Ażeby wkroczyć do autobusu musicie ustawić się w kolejkę i zaufajcie, korzystniej jest jej egzekwować. Do autobusu wkracza się przednim wejściem, natomiast biletów na autokary miejskie nie kupuje się w kioskach tylko u kierowcy.


Trzeba mieć z sobą małe nominały albowiem kierowca może po prostu nie móc sprzedać biletu. Autobusy nie zatrzymują się na każdym jednym przystanku, z tej przyczyny prozaiczny fakt, wciśnięcia klawisza STOP kiedy chcecie wysiąść jest nadzwyczaj ważny. Właśnie taka jest Hiszpania.
2019-05-14 11:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.