Urlop w Hiszpanii - co warto wiedzieć

Wizyta w Hiszpanii to same pozytywy, w końcu to świetny klimat, wszechobecne słoneczko, smakowite jedzenie jak też ogólnie dobry humor.


Jednak nawet podczas wakacji zdarzają nam się przypadki łagodnie powiadając frustrujące, wypływające nie z niechęci, złego wychowania bądź braku manier u jednych czy drugich ale tylko oraz jedynie z różnic kulturowych między Polakami a Hiszpanami i reguł panujących w obydwu krajach.
Jeżeli zatem wyruszacie do Hiszpanii oraz potrzebujecie ustrzec się niekoniecznego napięcia w restauracji, aptecznym punkcie bądź w kolejce do autokaru, zaznajomcie się z naszym zwięzłym informatorem.


hiszpania
Twórca: VnGrijl
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


ekwipunek
Twórca: Pavlo Boyko
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Przebywając w Hiszpanii koniecznie musicie się wybrać na jarmark a więc mercadillo albo rastro, na tym drugim znajdziecie w większości wypadków antyki, rzeczy używane czy też po okazyjnych kosztach.

Masz spory kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twego dylematu? Z pewnością prędko pomoże Ci ta strona (http://www.noclegidlafirm.pl/).

Na jarmarku posmakujecie prawdziwej hiszpańskości, usłuchacie ośmielających do sprawunków zbywców i do tego na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami gdyż oferta warzyw, owoców oraz owoców morza zachwyca. Na stoiskach zazwyczaj wiąże kolejka czy też "se pide a la vez" a wówczas najlepiej szukać kontaktu wzrokowego z ekspedientką po czym oczekiwać aż spyta: "¿Qué te pongo, guapa?"


Ażeby wkroczyć do autobusu musicie ustawić się w kolejkę i zaufajcie, korzystniej jest jej egzekwować. Do autobusu wkracza się przednim wejściem, natomiast biletów na autokary miejskie nie kupuje się w kioskach tylko u kierowcy.
Trzeba mieć z sobą małe nominały albowiem kierowca może po prostu nie móc sprzedać biletu. Autobusy nie zatrzymują się na każdym jednym przystanku, z tej przyczyny prozaiczny fakt, wciśnięcia klawisza STOP kiedy chcecie wysiąść jest nadzwyczaj ważny.

Jeśli zaintrygował Cię ten wpis, to do sprawdzenia mamy kolejne opisy na stronie, którą opracowaliśmy pod podanym linkiem.

Właśnie taka jest Hiszpania.
2021-12-08 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.