Gdzie na naszej planecie jest do znalezienia raj czyli najbardziej znane atrakcje i niezwykłe miejsca magicznej wyspy Mauritius.

Przeglądając różne zdjęcia z wypraw podróżniczych czasami można natrafić na bajkowe wręcz ujęcia, jakby zrobiono je w innym świecie lub były genialnym fotomontażem. Lecz naprawdę one istnieją, jest na ziemi dużo miejsc, które tak potrafią zachwycić. Tak więc jeśli ktoś zobaczy na zdjęciu niebieskie niebo, podobnie błękitną wodę i kołyszący się w oddali jacht, to może być prawie pewien, że zdjęcie to wykonano na wybrzeżu Mauritiusa.


Mauritius
Twórca: Iqbal Osman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Uroki tej wspaniałej krainy, zwanej też rajską wyspą, dostrzegli już średniowieczni żeglarze, jacy zapuszczali się na te tajemnicze wody. I wyspa mauritius (kliknij tu) po dziś dzień pozostała rajską wyspą, o czym może zaświadczyć każdy, kto miał ją chociaż raz okazję zwiedzić. W realnym świecie prezentuje się jeszcze piękniej niż na fotografiach, woda będzie jeszcze bardziej przezroczysta, niebo bardziej niebieskie, plaże bardziej piaszczyste. Jednym słowem prawdziwy raj, i to raj dostępny dla każdego, bo wycieczki na Mauritius ma w swojej ofercie większość dobrych biur podróży.

Wyprawa do tego niezwykłego zakątka świata z Polski dość sporo kosztuje z powodu wysokich kosztów transportu. Lecz wszyscy, którzy tam byli są zdania, że było warto, bo Mauritius może rzeczywiście sporo zaproponować gościom. Pełne piasku plaże i czyste morze były już wspominane, lecz tak samo niezwykły jest zwierzęcy i roślinny świat. I to nie tylko świat znajdujący się pod wodą, czyli pełne podwodnego życia koralowce, jak również na powierzchni wyspy. Północna jej część porośnięta jest egzotyczną, niesamowitą przyrodą, której mieszkańcem jeszcze niedawno był legendarny ptak Dodo. Więcej w temacie egzotycznych podróży.


Mauritius
Twórca: Sunny Ripert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Swoim widokiem cieszą oczy przepiękne bujne lasy, wśród których gdzieniegdzie można dostrzec srebrne nitki kilkudziesięciometrowych wodospadów. Otoczenie takie zachęca wręcz do aktywnych form spędzania wolnych chwil, czy to pod powierzchnią wody, podczas nurkowania, czy podczas pieszego zwiedzania wyspy.

Kiedy chcesz znaleźć rzetelne dane, zerknij i sprawdź naszą informację - tu znajdują się tylko atrakcyjne oferty. Kliknij, nie zawiedziesz się.

Ale na Mauritiusie znajdzie się także coś dla rozrywkowych, skorych do zabawy turystów, na przykład jego stolica Port Louis z czynnymi przez całą noc dyskotekami.
2019-02-02 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.