Luksusowy wyjazd do Emiratów Arabskich, co interesującego ta część świata może zaproponować turystom.

Dubaj większości z nas będzie się kojarzył z przepychem i ogromnymi pieniędzmi które zostały zarobione na ropie naftowej. Szejkowie z tego kraju bardzo dobrze wiedzą o tym, że pokłady tego surowca w którymś momencie się wyczerpią, a razem z nimi skończą się wpływy z tego.

widok na dubaj
Twórca: Guilhem Vellut
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
I postanowili zrobić z Dubaju jeden z największych ośrodków handlowych na świecie, równocześnie pilnując tego, aby było o nim odpowiednio głośno. I co by nie powiedzieć, to głośno będzie, bo w końcu żadne inne państwo nie posiada sześcio gwiazdkowego hotelu, archipelagu sztucznych wyspy albo domu zbudowanego z koralowca. Dodatkowo Dubaj słynie z tego, że otworzyli w nim swoje sklepy wszystkie najważniejsze centra handlowe oraz butiki. Co roku odbywa się w nim festiwal zakupowy, to znaczy miesiąc promocji i wyprzedaży, na który zlatują się dziesiątki tysięcy klientów z całego świata. Dodatkowo Dubaj oferuje parę międzynarodowych zawodów sportowych w tenisie, golfie czy wyścigach konnych, swoje trzy dni ta także królowa samochodowych sportów czyli formuła 1.

Wbrew temu, co może się wielu osobom wydawać, wycieczka do Dubaju jest możliwa dla zdecydowanej większości turystów. Lot z każdego polskiego lotniska trwa raptem parę godzin, i już od kilku lat są dostępne bezpośrednie połączenia. Co prawda ceny wycieczek najtańsze nie są, lecz jeżeli ktoś się zdecyduje na emiraty arabskie last minute to może liczyć na rzeczywiście ciekawe propozycje wylotu do tego niezwykłego kraju. Poza wcześniej pokazanymi atrakcjami Dubaj proponuje przede wszystkim bajeczne piaszczyste plaże.


Kolejne teksty

Wakacje ze snów na każdą porę roku

zachód słońca nad morzem
Twórca: James Willamor
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób, chcących zasmakować nowych atrakcji,
wybiera specyficzne miejsca wakacji. Urlop czy to wiosną, czy też latem dobrze jest planować z konkretnym wyprzedzeniem. Dobrze przygotować się na bardziej czynne formy odpoczywania oraz na co bardziej oryginalne propozycje biur podróży i odkryć kompletnie nowe rejony, bądź też zaufać regionom znanym ,a także cenionym przez turystów. W sieci można znaleźć sporo takich ciekawych ofert.

budynek w dubaju
Twórca: Guilhem Vellut
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Słońca nie powinno tam zabraknąć, tak więc przez wszystkie miesiące w roku można liczyć na wspaniałą aurę i szaleństwa na morskich falach zobacz: wycieczka do Dubaju. Jeżeli ktoś będzie chciał poznać cały charakter tego miejsca, to może się wybrać na jedną z wielu wycieczek na pustynię - jednodniowa jazda na wielbłądzie na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń. Przebywając w Dubaju można także zobaczyć wiele targów i bazarów, na jakich kupić można mnóstwo przepięknych pamiątek z tego rejonu świata.
2019-11-14 15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.