Na górskie wojaże należy się ubrać w bieliznę oddychającą

Kanikuła sprzyja relaksowaniu się. Różnie ludzie wypoczywają. Można turystów rozdzielić generalnie na 2 skrajne społeczności. Niektórzy chcą polegiwać na kocyku i leniuchować. Druga społeczność woli ruch. Relaksują się jeżdżąc na rowerach, wspinając się czy penetrując góry. Ta aktywna grupa potrzebuje specjalistycznego sprzętu, dla przykładu slipów termoaktywnych.
odzież termoaktywna
Zainspirowane przez: http://www.sport-shop.pl/
Od czasu do czasu w wakacje gna mnie w Beskidy albo na piesze wycieczki poznawcze. Czuję się tak bardzo często wtedy, gdy dusi mnie żal za dzieciństwem. Przypominają mi się wycieczki z drużyną harcerską na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Przypomina mi się wówczas pieśń ogniskową, w której podmiot liryczny tęskni za czasem gdy podróżował z workiem podróżnym. Mnie od czasu do czasu także tak pociąga wędrowanie. Należy przyznać, że podróże dawniejsze w znaczny sposób różnią się od tych teraźniejszych. I nawet nie chodzi o wyższy standard szos, czy o trzy gwiazdkowe szynobusy. Przekształcił się sposób podróżowania, i to w całej rozciągłości, od chwili przygotowywania wycieczki, aż po trwającą wyprawę. Niegdyś wystarczało założyć najtrwalsze spodnie jakimi się dysponowało, flanelową mocną koszulę albo mundur, na górę kangurkę. Na wierzch plan wyprawy, do plecaka odrobinę szpargałów. I gotowe. Obecnie już przygotowanie podróżny jest zawiłe, w zapomnienie idzie kartusz. Współcześnie wykorzystujemy mapy satelitarne.


Kolejne teksty

Wczasy w górach albo wypoczynek nad morzem czy w mieście, czyli jak ciekawie spędzić wakacje.

turyści na szlaku w górach
Twórca: Connie Lu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wakacje to właściwy a dla niektórych wyłączny czas na oczekiwany wypoczynek. Biura turystyczne, jakich setki istnieją w Polsce, oferują niezwykle bogate pakiety wycieczekalbo programów, pozwalających na to, by ten czas odpoczynku od spraw zawodowych spędzić w sposób, który będzie nam najbardziej pasował. Można wówczas zdecydować się na podróż zagraniczną.

Przeistoczyły się także podróżnicze ubiory. Nie zmieniła się podstawowa zasada: przyodziewania się na tzw. „cebulkę”. Polega to na tym, że wkładamy na siebie kilka warstw ubrania, tak by prosto i szybko dopasować się do dynamicznych warunków pogodowych. Dlatego blisko skóry zakładamy dobre slipy oddychające. Następna warstwa odzieży zależna jest już od tego, jaką gimnastykę planujemy. Kiedy idziemy na przejażdżkę rowerem, wystarczy nam kask rowerowy, spodenki termoaktywne, adekwatne obuwie i już. Kiedy zaś wybieramy się w góry, konieczne będą bardzo dobre trepy. Ważne również powinny być wyśmienite wygodne dobre spodnie oddychające. Wzmiankowane konfekcje termoaktywne mają utrzymywać komfort termiczny użytkownika. Usuwają one pot na zewnątrz, z dala od ciała, a jednocześnie doprowadzają tlen. Żeby taka odzież właściwie spełniała swoją funkcję musi być ściśle przylegać do sylwetki. Poza tym odzież taka jest uszyta metodą bez szwów, w związku z tym nie sprawia drobnych obtarć skóry, co czasami się zdarza w czasie użytkowania klasycznej garderoby. A więc - na wycieczkę!
2020-02-08 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.