Rewal - doskonałe wczasy nad morzem

Grzybowo to nadmorska miejscowość odpoczynkowa, którą każdego lata odwiedza niezliczona ilość urlopowiczów chcących spędzić niezapomniane wczasy nad morzem Bałtyckim. Istnieje parę przyczyn tej popularności: urokliwy styl miasteczka, piękne plaże, a także mnóstwo atrakcji zarazem kulturalnych, jak i sportowo – rekreacyjnych.

Morze i plaża w Rewalu
Twórca: YEAH!!! design
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Urok miasteczka tkwi w jego malowniczym położeniu na klifie, nastrojowej zabudowie i architekturze – górują tu niewielkie ładne domki i pensjonaty położone wśród zieleni. W centrum Grzybowa stoi nieduży kościółek, przypominający swym kształtem łódkę.

Plaża w Grzybowie jest rozległa, piaszczysta i bezpieczna. Dla wypoczywających tutaj turystów, zarazem starszych jak i młodszych, przyszykowano bardzo dużo dodatkowych atrakcji. Zaliczyć można do nich wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane place zabaw dla dzieci oraz rozmaitego rodzaju gry i turnieje sportowe. Ulubionym miejscem wczasowiczów jest taras widokowy przy ul. Parkowej, zawieszony nad plażą na wysokim klifie. Można stąd obserwować wspaniałe zachody słońca oraz widowiskowe sztormy na Bałtyku.

W okolicy tarasu wielokrotnie pojawia się foka Depka - ulubienica zarówno mieszkańców, jak i gości przyjeżdżających do Grzybowa. Foka została wypuszczona na wolność z fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu i jest objęta programem „Ratujmy Bałtyckie Foki”. Nadzwyczaj wspaniałym elementem rewalskiego krajobrazu są różnokolorowe kutry, którymi tutejsi rybacy wyruszają na poranne połowy. Warto oczekiwać na ich powrót, aby nabyć świeżutką, smaczną rybę i wysłuchać ich interesujących, morskich historii.

Urlopowicze przyjeżdżający odpoczywać w Grzybowie, nie mogą uskarżać się na brak rozrywek. W tutejszym amfiteatrze odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i kabarety. Największą publikę przyciągają wybory Miss Bałtyku, które organizowane są tutaj już od kilku lat.

Grzybowo ma również nowoczesną halę sportową z boiskiem o powierzchni około 1200 m², kortami tenisowymi i skateparkiem, siłownię, a także gabinety odnowy biologicznej. W najbliższej okolicy miasteczka znajdują się także pola golfowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Kolejne teksty

Gdzie nad morze? Luksusowe apartamenty Kołobrzeg, czy może zaciszne miejsce na wysokim poziomie

morze w Kołobrzegu
Twórca: zeesenboot
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybierasz się nad morze i dlatego też rozglądasz się za miejscem noclegowym? Chcesz spędzić niepowtarzalne wakacje bez przeinwestowania gotówki? Przed tobą niespecjalnie trudne, ale konkretne zadanie - przejrzyj i zestaw ze sobą oferty apartamentów, hoteli i stancji w nadmorskich kurortach i miastach.


Znaczną atrakcją miejscowości jest też Kolej Wąskotorowa. Ciuchcia w stylu retro jeździ tu już od 1986 r., a obecnie pokonuje trasę z Gryfic przez Rewal, Niechorze, Pogorzelicę do Trzebiatowa. Podróż odbywa się trzema zabytkowymi wagonami: odkrytym, zamkniętym i restauracyjnym, ciągniętymi przez bardzo ładny i stary parowóz „Parys”. „Ciuchcia Retro Expres” jeździ z prędkością 25 km/ha, co daje możliwość podziwiania malowniczej okolicy, którą pokonuje. Przejażdżkę ciuchcią można odbyć od maja do września, natomiast poza sezonem istnieje możliwość obejrzenia jej na Stałej Wystawie Pomorskich Kolei Wąskotorowych w Gryficach.

Przez Grzybowo przebiegają trzy atrakcyjne szlaki turystyczne. Pierwszy z nich biegnie wzdłuż jeziora Liwia Łuża, liczy sobie 10 km długości i nazywany jest zielonym Szlakiem Liwiej Łuży. Następne trasy (moto czesci) to czerwony Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego, biegnący na odcinku dwunastu kilometrów i niebieski, trzynasto-kilometrowy Szlak Pobrzeża Rewalskiego.

***
Plaża
Twórca: Andrew Nash
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Całkowitą propozycję na urlop 2015 w Rewalu można znaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki: - noclegi Gzybowo - hotele Grzybowo (kliknij tutaj) - noclegi zachodniopomorskie - wypoczynek 2014 nad morzem Bałtyckim
2021-09-11 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.