Jaką rolę będzie miał dla młodzieży oraz dzieci sportowy tryb życia dorosłych

Czasy, kiedy dzieci przez cały dzień goniły po ulicach i ciężko je było zawołać na kolację chyba już bezpowrotnie minęły. Dziś patrząc na boiska czy place zabaw można zauważyć zdecydowanie mniejszą liczbę dzieci, niż jeszcze przed kilkunastu laty.


na zajęciach fitness
Twórca: Vernon Chan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sytuacja taka wynika z kilku rzeczy, po pierwsze wielu dorosłych obawia się o dzieci, nawet kilkunastoletnie, nie pozwalając im na zbyt dużą samodzielność. Kolejnym powodem jest ogromny wpływ elektronicznej rozrywki na nasze obecne życie. Powszechna dostępność komputerów, smartfonów i tabletów, telewizja z kilkudziesięcioma programami sprawiają, że dużo łatwiej jest włączyć urządzenie i usiąść przy ekranie, niż wybrać się z przyjaciółmi pojeździć na rowerze czy pograć w piłkę.

Jeżeli poza tym rodzice preferują podobny styl życia, to znaczy po powrocie z pracy nie chce im się nigdzie wychodzić, tylko przesiadują w domu, to ciężko się dziwić, że i młodsze pokolenie ma takie same przyzwyczajenia i mało chęci do zabaw poza domem. A przecież sportowy tryb życia i ruch na świeżym powietrzu - blog poza-domem - są niezwykle istotne i dla dorosłych i dla dzieci. I nie może tu być wymówką brak czasu czy pieniędzy, co czasami się słyszy. Najczęściej problemem są po prostu chęci, bo na godzinny spacer po parkowych alejkach parę razy w tygodniu czas na pewno się znajdzie, a i nie potrzeba do tego żadnych pieniędzy.

Sprzęt fitness
Twórca: Clay Manley
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Tak naprawdę sposobów na prowadzenie aktywnego życia jest całkiem sporo, i często nie będą to bardzo kosztowne rzeczy. Można trenować któryś ze sportów, czy to pod postacią klubowych zajęć, czy samemu, przykładowo uprawiając bieganie, jeżdżąc rowerem czy udając się do klubu fitness. Miesięczne koszty aktywności tego typu zamykają się przeważnie w kwocie poniżej stu złotych, co wcale nie jest dużą sumą jeśli się to przeliczy na zdrowotne korzyści. Bardzo duże znaczenie ma przyzwyczajanie od pierwszych lat życia do aktywnego spędzania wolnych chwil. Jeżeli za młodu zaszczepi się w nich zamiłowanie do wycieczek albo sportu, to z pewnością później będą robić w życiu więcej niż ich siedzący przed ekranami koledzy.
2018-07-12 01:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.