Gdzie wyruszyć na wakacje?

Jamajka to kolorowa, roztańczona wysepka słońca, muzyki reggae a także piaszczystych plaż. Zachwycają urozmaicone widoki i egzotyczna kultura. Gościnni Jamajczycy fascynują radością życia oraz przyjacielskim pozdrowieniem „Welcome to Jamaica”. Bardzo gościnni oraz otwarci Jamajczycy urzekają przyjezdnych beztroskim żywotem, krajobrazy i przyroda zapierają dech w piersiach, a problemy zachodniego świata zdają się mieć w tym miejscu całkowicie inny, mało istotny wymiar.

podóże egzotyczne
Zainspirowane przez: pixabay.com
Odkryj wszystkie wspaniałości Jamajki – przepięknej ojczyzny Boba Marleya. Jamajka położona jest w Archipelagu Wielkich Antyli . Powierzchnia wyspy wynosi 10 992 km2, cechuje się nietypowym bogactwem ukształtowania, poczynając od pięknych plaż, poprzez wapienne płaskowyże, a w nich wyrzeźbione poprzez wody podziemne koryta rzeczne, jaskinie oraz głębokie wąwozy, aż po czar okazałych wulkanicznych Gór Błękitnych. Jeżeli uwielbiasz egzotyczne wycieczki to strzał w dziesiątkę. Jamajka (w serwisie), czyli w języku dawnych obywateli wyspy Xaymaca, to inaczej „kraina drzew i wody”.

Określenie w dalszym ciągu pozostaje aktualne, mimo że obecnie nie jest ona już tak dziewicza jak przed stuleciami, bowiem wysepkę co roku odwiedza blisko milion urlopowiczów. Co sprawia, iż ta trzecia co do rozmiaru wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem niemal każdego turysty? Klimat stanowi najogromniejszą atrakcję Jamajki, która przyciąga przeszło 1 mln spragnionych blasku słońca turystów. Cudne, piaszczyste wybrzeża, ciepła, przezroczysta woda to gwarancja udanego relaksu.


Kolejne teksty

Co jest przyczyną, iż wakacje nad jeziorem jest to wspaniała przygoda

jezioro
Urlop to czas, jaki chcemy przekazać na relaks. To możliwość, aby pobyć z rodziną, spędzić z nią chwile, na jakie tak naprawdę nie posiadamy czasu biegając codziennie do pracy. Standardowe warianty obozów na wakacje to morze bądź góry. Niewielu zdecyduje się na spędzenie danego czasu nad jeziorem. Właśnie w tym momencie nasuwa się zapytanie, dlaczego? Przypuszczalnie dlatego, iż kojarzone są z komarami, brudną wodą, zapchanymi polami namiotowymi bądź kempingami. Jednak nie jest to mylne, przy czym nasze wyobrażenie bynajmniej nie powinno być tak straszne.

jamajka
Twórca: Viaggio Routard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Naturalne urozmaicenie wyspy, rozmaita fauna oraz flora tworzy ją idealnym punktem dla urlopowiczów zainteresowanych odkrywaniem ślicznych, widokowych miejsc. Wieczory to sposobność do zabawy w licznych pubach a także degustacji wybornych drinków. Największe atrakcje to: ogród botaniczny Shaw Park, Muzeum B. Marley’a, Runaway Bay, Montego Bay - każdy wielbiciel wodnych sportów musi odwiedzić to miejsce. Jest to 4 co do rozmiarów miasto na Jamajce, proponuje bez liku atrakcji turystycznych. Negril - to sprawdzony wybór dla wszystkich oczekujących relaksu z dala od zgiełku. Świetne miejsce dla wielbicieli natury. Nie czekaj, już dziś wpisz w laptop frazę: wycieczka Jamajka, aby zarezerwować bilety.
2023-03-21 13:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.